Середа, 16 серпня 2017 року

Київ запрошує на унікальну виставку у рамках Року Японії в Україні

08:42:07 13.03.2017 0

Проект «Окіаґарі Кобоші» ініційований всесвітньо відомим дизайнером Кензо Такада у підтримку постраждалих під час Великого східнояпонського землетрусу та аварії на АЕС «Фукушіма-1» 11 березня 2011 року.

У рамках Року Японії в Україні у Національному музеї "Чорнобиль", 11 березня, відбулася урочиста церемонія відкриття виставки "Окіаґарі-кобоші для Фукушіми: солідарність від України".

Проект "Окіаґарі Кобоші" ініційований всесвітньо відомим дизайнером Кензо Такада у підтримку постраждалих під час Великого східнояпонського землетрусу та аварії на АЕС "Фукушіма-1" 11 березня 2011 року.

"Українці, як ніхто інший, відчувають біль і страждання японського народу, який потерпає після аварії на "Фукушима-1". Українці мають велику солідарність з японським народом. Пам'ятаємо, що 31 рік тому Японія першою відгукнулася на біль після аварії на Чорнобильській АЕС. За час, що сплинув, українці зробили великий крок, щоб розказати усьому світу, як можна подолати таку неймовірну трагедію", – зауважила директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, яка від імені міського голови Віталія Кличка долучилася до проекту Окіаґарі-кобоші. 

У рамках заходу було представлено близько 200 японських ляльок – "окіаґарі кобоші", символ стійкості та незламності, розмальованих як всесвітньо відомими японськими, французькими, італійськими, іспанськими митцями, такими як Жан-Поль Готьє, Жан Рено, Домінік Буше та іншими. До заходу долучилися і українці, серед яких ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйовані із "зони відчуження", діти-чорнобильці, відомі митці, спортсмени, громадські діячі.

На церемонії відкриття виступили всесвітньо відомий ізраїльський скрипаль Іврі Гітліс та аргентинська оперна співачка Наталі Лемерсиєр (сопрано), а також молоді українські таланти – колектив "Two Violins" та дитячий вокальний ансамбль "Київські соловейки".

У рамках виставки експонували роботи проекту Kids Guernica, створені дітьми міста Хірошіма з надією на мир у світі.

Виставка "Окіаґарі кобоші для Фукушіми: солідарність від України" відбулася за підтримки Посольства Японії в Україні, Київської міської державної адміністрації та Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Виставка триватиме до 1 вересня 2017 року у Національному музеї "Чорнобиль" (провулок Хорива, 1).  

Довідка.

Окіаґарі кобоші (дослівно "маленький монах, що встає") – витвір народного мистецтва, талісман-оберіг, який вже понад 400 років символізує стійкість та незламність для мешканців регіону Айдзу префектури Фукушіма. Проект "Окіаґарі-кобоші" – це ідея японського дизайнера Кензо Такада, який живе та творить у Франції. Відомі французькі митці з побажанням якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха та японські митці з молитвою за швидку відбудову рідної країни наносять символічні малюнки на білу основу іграшки Окіаґарі кобоші, створену місцевими майстрами регіону Айдзу. Під час створення ляльок використовується папір, отриманий методом переробки журавликів орігамі, які тисячами надсилають у Меморіальний парк миру м. Хірошіма.

Kids Guernica Project – проект, названий на честь всесвітньо відомої картини Пабло Пікассо – "Герніка (Guernica)", яка була написана на замовлення уряду Іспанської Республіки для павільйону на Всесвітній виставці в Парижі. Kids' Guernica Project був створений як дитячий мистецький проект, спрямований на вираження бажання миру в усьому світі. В його рамках діти створюють мурали на банерній тканині (для зручності їх переміщення) розміром оригінальної роботи Пабло Пікасо. У проекті вже взяли участь діти понад 40 країн світу і створили близько 160 робіт проти війни та насилля.


Теги: Новини туризму,

залишити коментар

Схожі новини

0 коментарів

Залишити коментар

Залишіть світ відгук про новину

(обов'язкове поле)
A- A A+
^
There have been 368 visitors to this websiteThere have been 368 visitors to this websiteThere have been 368 visitors to this website